Rejsy 2023/24- Wyspy Zielonego Przylądka (Cabo Verde)

Tej zimy zapraszamy Was do wspólnego żeglowania po dziewiczym archipelagu

Wysp Zielonego Przylądka.

Gdy w Europie zaczyna się zima, na Cabo Verde mamy szczyt sezonu. Temperatury oscylujące w przedziale 25-30C, ciepła woda powyżej 25C a przy tym idealne warunki wiatrowe do pięknej oceanicznej żeglugi! Według National Geographic Cabo Verde znajduje się na liście 21 najciekawszych regionów do zwiedzania. To co jest wyjątkowe w Republice Zielonego Przylądka to różnorodność przyrody i kultura.

Rejsy rozpoczynamy i kończymy w marinie Mindelo – na wyspie jest lotnisko…. ale warto też zwrócić uwagę iż jest to jedyna marina na całych archipelagu! Pozostałe postoje odbywać będą się na kotwicy. Wyspy do których nie dotarła jeszcze masowa turystyka XXI wieku dostarczą nam niezapomnianych wrażeń. Przed nami żeglowanie z wykorzystaniem pasatowych wiatrów. Staramy się żeglować w dzień, ale odległości powyżej 100Mm sprawią że spędzimy też kilka nocy na Oceanie.

Każda wyspa jest inna i warta zobaczenia. Dlatego też nie zabraknie czasu na zwiedzanie i wypoczynek na rajskich plażach. Na ląd przemieszczać będziemy się naszym pontonem. Bogate życie podwodne to również okazja to licznych kąpieli i snorkeling w poszukiwaniu płaszczek czy żółwi.

Zaopatrzenie spożywcze na nasz rejs zrobimy pierwszego dnia w lokalnym sklepie. Podczas rejsu nie zabraknie okazji do lokalnych zakupów – świeżej rybki, owoców i warzyw od lokalnych sprzedawców. Pyszne proste jedzenie, słynny grog dla odważnych i wiele innych atrakcji czeka również na nasz w lokalnych barach gdzie udamy się niejednokrotnie na kolację czy drinka.

 • Rejs zaczynamy i kończymy w Marinie, ale pozostałą część rejsu spędzimy na kotwicowiskach. Musisz być przygotowany na to, że w przypadku trudnych warunków pogodowych jak i postoju na kotwicy w dzień Kapitan wyznaczy wachty kotwiczne.
 • Nasz jacht mieści 1000l wody, ale musi ona nam wystarczyć na większość rejsu , dlatego też w miarę możliwości prysznic bierzemy na lądzie – kapać można się w łaźniach publicznych, hotelach itp. nieco folklorystycznie ale właśnie dla tej egzotyki tam płyniemy! W miarę możliwości staramy się dotankowywać wodę
 • Trasa rejsu może ulec zmianie, jest to tylko wstępna propozycja. O ostatecznej trasie decyduje kapitan biorąc pod uwagę obecne warunki wiatrowe, propozycje i plany załogi oraz inne nieprzewidziane sytuacje.

Przejdź do opisu jachtu – jacht Cyclades 50.5

Rejsy prowadzi zawodowy skipper- instruktor żeglarstwa

Nr.Nazwa rejsuTermin:Trasa rejsu – proponowane portycena/os
1CAtlantycka przygoda1.12- 13.12 (13dni)Gran Canaria (Wyspy Kanaryjskie) – Mindelo (Cabo Verde)
*rejs stażowy
1200 euro
2CCabo Verde14.12- 28.12 (14dni)Mindelo (Cabo Verde) – wybrane wyspy Zielonego Przylądka – Mindelo (Cabo Verde)1400 euro
3CCabo Verde28.12-11.01.24 (14dni)Mindelo (Cabo Verde) – wybrane wyspy Zielonego Przylądka – Mindelo (Cabo Verde)1400 euro
4CCabo Verde11.01-20.01 (10dni)Mindelo (Cabo Verde) – wybrane wyspy Zielonego Przylądka – Mindelo (Cabo Verde)1100 euro
5CCabo Verde20.01-01.02 (13dni)Mindelo (Cabo Verde) – wybrane wyspy Zielonego Przylądka – Mindelo (Cabo Verde)1300 euro
6CKarnawał na Cabo Verde01.02-15.02 (14dni)Mindelo (Cabo Verde) – wybrane wyspy Zielonego Przylądka – Mindelo (Cabo Verde)1400 euro
7C Cabo Verdedalsze terminy w przygotowaniu

Przykładowa trasa 1: Sao Vicente – Santa Luzia – Sao Nicolau- Sal – Boa Vista – Maio – Santo Antao (wycieszka promem z Mindelo) – Sao Vicente (około 280 Nm)
Przykładowa trasa 2: Sao Vicente – Santa Luzia – Sao Nicolau – Boavista – Maio – Santiago – Sao Nicolau – Sao Vicente (około 335 Nm)
Przykładowa trasa 3: Sao Vicente – Santo Anato (wycieszka promem z Mindelo) – Brava – Fogo – Sao Nicolau – Santa Luzia – Sao Vincent – Sao Vicente (około 322 Nm)

 • Ceny rejsu zawierają czarter jachtu morskiego, ubezpieczenie jachtu i prowadzenie rejsu przez doświadczonego kapitana, ponton z silnikiem, SUP (na rejsach na Cabo Verde), pościel: prześcieradło, poszwa, poszewka, duży ręcznik, sprzątanie końcowe.
 • Wszyscy uczestnicy rejsu zaokrętowani są w komfortowych kabinach dwuosobowych.
 • Składka na wyżywienie, gaz, wodę opłaty portowe i paliwo dla jachtu wynosi: ok 250-300 euro/os/11-14 dni. Składka ta jest rozliczana pod koniec rejsu. Załoga stała nie partycypuje w kosztach.
 • Zaokrętowanie: godzina. 17.00, Wyokrętowanie: godzina 09.00  
 • W miarę możliwości możemy zmienić termin/ długość rejsu i dopasować go do Was
 • Na jachcie zbieramy kaucję zwrotną w wysokości 100 euro od osoby.
 • Po każdym rejsie kapitan wystawia opinie żeglarskie zgodne z wymogami PZŻ. Rejsy odbywają się na wodach pływowych
 • Proponujemy ubezpieczenie się na czas wyjazdu za naszym pośrednictwem w firmie ubezpieczeniowej Allianz => szczegóły
 • Rejs zostaje potwierdzony przy zapisaniu się min 5 osób.

DODATKOWE INFORMACJE:

Dojazd:

Na Cabo Verde (Zaczynamy w Mindelo – Sao Vicente) możemy dolecieć z wielu europejskich miast:

Sugerowane połączenie: Warszawa – Lizbona – Sao Vicente – TAP Portugal

przykładowe inne loty: Lizbona – Sao Vicente TACV Airlines (przesiadka: Sal/Praia) / Amsterdam – Sao Vicente – Amsterdam TACV Airlines (przesiadka: Sal) / Manchester – Sal – Manchester – Thmas Cook Airlines / Rzym – Sal – Rzym – TAP Portugal / Amsterdam – Sal – Transavia Airlines / Sal – Sao Vicente – Sal (3 loty dziennie) / Las Palmas na Gran Canaria (przesiadka Sal)

Dokumenty wjazdowe:

Obecnie obywatele UE w tym Polski nie mają obowiązku wyrabiania wizy. Osoby udające się na wycieczki na Wyspy Zielonego Przylądka powinny jednak zarejestrować się na specjalnej platformie najpóźniej 5 dni przed podróżą: www.ease.gov.cv. Na miejscu należy zapłacić podatek lotniskowy, który wynosi ok. 31 euro (płatności można dokonać online lub na lotnisku). Dokumentem wjazdowym na do Republiki Zielonego Przylądka jest PASZPORT.

Waluta:

Na Wyspach Zielnego Przylądka obwiązuje waluta: escudos (1 euro = około 100 escudos). To waluta niewymienialna w Polsce, dlatego jadąc na Wyspy Zielonego Przylądka, warto zabrać ze sobą euro. Pieniądze można wymienić w banku lub po wylądowaniu na lotnisku. Honorowane są tylko karty Visa. Warto mieć zapas gotówki, ponieważ zdecydowana większość transakcji odbywać się będzie właśnie za pomocą gotówki. Wywożenie waluty escudo poza granice Wysp Zielonego Przylądka jest zabronione. Ponieważ jest tu problem z wymianą eskudo na euro, nie warto posiadać zbyt dużo lokalnej waluty, tym bardziej że wszędzie można dokonywać płatności w euro zgodnie ze stałym przelicznikiem, który wynosi ok. 9 EUR za 1000 CVE. Pieniądze wymieniać można jedynie w większych ośrodkach miejskich (Praia, Mindello, Tarrafal).

Klimat Wysp:

Na Cabo Verde przez cały rok utrzymują się przyjemne temperatury zachęcające do wypoczynku. Na wyspach południowych jest cieplej niż na wyspach północnych. Termometry wskazują tam stale powyżej 25 ºC. Na wyspach północnych temperatury są nieco niższe od grudnia do maja (ok 25 ºC).

Zaprowiantowanie jachtu:

Głównym naszym punktem zaprowiantowania jachtu będzie jedyna marina – Mindelo. Prowiantujemy jacht tak aby mieć bardzo duży zapas wody i produktów na przygotowanie posiłków. W miejscach bardziej turystycznych będą bary przy kotwicowiskach, małe sklepiki i obwoźni sprzedawcy (ryby, owoce morza, owoce, warzywa, lokalne wyroby).

Inne informacje:

– Język urzędowy – portugalski

– Czas – UTC -1

– Szczepienia – nie ma obowiązkowych szczepień

fot. Robert Juszczak

fot. Robert Juszczak

Na poszczególne rejsy możecie się zgłaszać telefonicznie bądź mailowo pisząc na adres biuro@rejsyjachtem.pl

Zapraszamy!